Bu Blogda Ara

23 Nisan 2014 Çarşamba

Heidelberg Fenerbahçeliler Derneği 23 Nisan Mesajı Yayınladı..

Heidelberg Fenerbahçeliler Derneği - HD-FB-DER. e.V. 23 Nisan mesajı yayınladı.

Heidelberg Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Fazlı Sunbay tarafından yapılan açıklamada "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın yıldönümünü büyük bir gurur ve coşku içinde kutluyoruz. Bundan 94 yıl önce Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kurulmasıyla ülkemizde başlayan bağımsızlık mücadelesi, bugün tüm dünya çocukları için bir bayramdır." denildi ve şunlar kaydedildi:
"Bu bayram aynı zamanda dünya çocukları arasında sevgi ve dostluk bağlarının gelişmesine ve gelecekte tüm insanların barış içinde yaşayacakları bir dünyanın oluşmasına katkıda bulunma gayesini de taşımaktadır.
Sevgili Çocuklar: Atatürk'ün sizlere hedef göstererek verdiği çağdaş medeniyetler seviyesini çok çalışarak yakalamak, bilim yolunda ilerleyerek demokratik, laik Türkiye Cumhuriyeti'ni geleceğin dünyasına taşımak, bizlerin olduğu kadar sizlerin de görevleri arasındadır.
Değerli Büyükler: Günümüzde en çok ihtiyaç duyulan güç insan gücüdür. Burada anne ve babalara düşen görev ise; çocuklarınızı bilime ve gelişen teknolojilere açık, okuyan, sorgulayan, araştıran ve bunlarla birlikte düşünen ve düşündüklerini düzgün bir şekilde ifade edebilen dürüst, çalışkan, başarılı, demokrasiye ve insan haklarına saygılı, yurdunu ve milletini seven bireyler olarak yetiştirmektir.
Bu gurur gününde bizlere özgür bir vatan ve aydınlık bir gelecek armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve milli mücadelede emeği geçmiş olanları derin saygı, minnet ve rahmetle anıyor, sevginin, kardeşliğin, hoşgörünün ve barışın hakim olduğu bir dünyada el ele yaşamak ümidiyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın hepimize kutlu olmasını diliyorum."

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder