Bu Blogda Ara

23 Nisan 2014 Çarşamba

Bahadır Boysal - Taksim Tenakuz

© Bahadır Boysal
Bahadır Boysal, "Taksim Tenakuz" adlı kişisel sergisiyle 29 nisan - 24 mayıs 2014 tarihleri arasında Versus Art - Karşı Sanat'ta sanatseverlerle buluşuyor.

Karikatürist kimliği ile tanınan Bahadır Boysal, bu sergisinde bambaşka bir yönüyle karşımıza çıkıyor. Mizahi bakışını ve ironik yaklaşımını resimlerinde de sürdüren sanatçı, yıllardır dergilere yaptığı çizgi-roman ve karikatür çalışmalarında ve bu sergisinde, yaşadığı Taksim-Cihangir'e odaklanıyor. Bunu da daha çok "gece yaşamak" üzerinden yapıyor. İstanbul'un, özellikle Taksim'in geçmişinin lanetlerle dolu olduğuna inanan sanatçı, bunun aynı zamanda tılsımlı bir durum olduğunun da altını çiziyor.

Bahadır Boysal

1976 yılında Adana'da doğdu. 1994-2000 yılları arasında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Akademisi Resim Bölümü'nden mezun oldu. Aynı üniversitede yüksek lisansını da tamamladı. Leman ve L-Manyak mizah dergilerinde çiziyor.

Bahadır Boysal - Taksim Tenakuz / 29 nisan - 24 mayıs 2014; Versus Art - Karşı Sanat, Kuloğlu Mahallesi, Gazeteci Erol Dernek Sokak No:11 Hanif Han Kat 3 Daire 4, Beyoğlu - İstanbul

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder