Bu Blogda Ara

21 Kasım 2013 Perşembe

Meşk Zincirinde Hocalar ve Talebeleri

[KanalKultur] - Pera Müzesi'nde devam eden Türk Müziği Konserleri serisinin üçüncüsü "Meşk Zincirinde Hocalar ve Talebeleri" konseri 24 kasım 2013 günü, saat 15:30'da, Pera Müzesi Oditoryumu'nda gerçekleşiyor.

Günümüzün usta yorumcuları ve sazendelerinin, büyük bestekârların seçme eserlerini seslendirdikleri programların Meşk Zincirinde Hocalar ve Talebeleri" konseri misafir solisti Mustafa Doğan Dikmen.

Türk Müziği Konserleri serisinde; Türk müziğinin tarihsel, kültürel, geleneksel, sosyolojik, antropolojik, felsefî ve edebî yönlerinin ele alınacağı sunuş ve sohbetler de yer alıyor.

24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle hazırlanan konserde Tanburî İsak'dan Alâeddin Yavaşca'ya Meşk Zinciri'nde yer alan hocalar ve talebeleri konu ediliyor. [KanalKultur]

Türk Müziği Konserleri - "Meşk Zincirinde Hocalar ve Talebeleri" / 24 kasım 2013, 15:30; Misafir Solist: Mustafa Doğan Dikmen; Saz Sanatçıları: Osman Nuri Özpekel – Ud, Lütfiye Özer – Kemençe, Volkan Yılmaz – Ney, Safinaz Rizeli – Kanun, Volkan Ertem - Viyolonsel; Pera Müzesi Oditoryumu, Meşrutiyet Caddesi No.65, Tepebaşı - Beyoğlu - 34443 İstanbul; Tel.: (0212) 334 99 00

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder