Bu Blogda Ara

24 Şubat 2016 Çarşamba

Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi - Kadın

@kanalkultur - Kadınların toplumda güçlü bir yer edinebilmesi ve cinsiyet eşitsizliğinin son bulması için çalışmalar yürüten Aydın Doğan Vakfı, Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması arşivinden hazırlanan ‘kadın’ konulu bir seçkiyle konuya dikkat çekiyor.

Kadının toplumsal yaşamdaki yerine bir kez de karikatüristlerin gözünden dikkat çekmeyi amaçlayan sergi, 4 - 31 mart 2016 tarihlerinde Schneidertempel Sanat Merkezi’nde gezilebiliyor.

Aydın Doğan Vakfı, kadının; ailesinde, sosyal yaşamda, eğitimde, işgücünde ve siyasette karşılaştığı güncel sorunların ortadan kaldırılarak toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması ve özellikle genç kadınların güçlenmesi için, eğitimden işgücüne kadar geniş bir alanda çalışmalar yürütüyor.

Vakıf, kadının güçlenmesi konusunu, Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nın arşivinde yer alan ‘kadın’ konulu eserlerden oluşan bir seçki ile yeniden gündeme taşıyor.

Yarışmaya ilk düzenlendiği yıldan bugüne kadar 137 ülkeden katılan 7.800 sanatçının eserleri arasından seçilen ‘kadın’ konulu karikatürler, Karaköy’deki Schneidertempel Sanat Merkezi’nde düzenlenecek bir sergiyle sanatseverlerin izlemine sunuluyor. @kanalkultur

Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi - Kadın / 4 - 31 mart 2016; Schneidertempel Sanat Merkezi, Bankalar Cad. Felek Sk. No: 1, Karaköy - İstanbul; Tel.: 0212 249 01 50

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder