Bu Blogda Ara

25 Mart 2014 Salı

XX ≠ XY'yani

© Ayşegül Kırmızı

© Erdinç Ünlü
[KanalKultur] - Gergedan Sanat Galerisi, 11 mart - 4 nisan 2014 tarihleri arasında Ayşegül Kırmızı ve Erdinç Ünlü'nün resimlerinden oluşan "xx ≠ xy'yani" adlı karma resim sergisine ev sahipliği yapıyor.

Ayşegül Kırmızı

1978'de İstanbul'da doğdu. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü'nden mezun oldu. Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde Sanat Kuramı ve Eleştiri Bölümü'nde yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Resimlerinin merkezinde kadın figürü bulunuyor. Kadın dünyasını masalsı bir dil ile anlatmaya çalıştığı resimlerinde kadın figürleri ile doğayı ve hayvanları birer alegorik simge olarak bir arada kullanıyor.

Erdinç Ünlü

1962'de Çanakkale'de doğdu. Boğaziçi Üniversitesi'ni 1985 yılında terk ederek Mimar Sinan Üniversitesi Resim Bölümü'ne girdi, mezun oldu.

Sanatsal gelişimi, klasik ve çağdaş ifade yöntemlerinin aynı resim düzleminde birlikte kullanılması sonucu açığa çıkan gerilimde arıyor. Bu durum, sanatçıyı üslupçuluğa karşı bir resim tavrı oluşturmaya yöneltmiş. [KanalKultur]

"XX ≠ XY'yani" Karma Resim Sergisi / 11 mart - 4 nisan 2014; Gergedan Sanat Galerisi,  Serdar-ı Ekrem Cad. Hoca Ali Sok. No: 12 / 2, Galata - İstanbul; Tel.: (0212) 292 06 50

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder