Bu Blogda Ara

8 Nisan 2016 Cuma

Herkese Bilim Teknoloji

Türkiye’nin bilim, kültür ve eleştirel düşünce platformu Herkese Bilim Teknoloji, haftalık dergi konseptiyle nisan 2016'dan itibaren tüm bayilerde okurlarıyla buluştu. Bilim alanında dünyada ve Türkiye’deki gelişmeleri güncel biçimde okurlarına ulaştıran ve teknoloji konularında popüler yayın yapan dergi, deneyimli kadrosuyla Türkiye’nin bilim ve teknoloji dünyasına yeni bir soluk getiriyor.

Herkese Bilim Teknoloji dergisi, popüler bilimi ve teknolojiyi geniş kitlelerle buluşturmak hedefiyle yayın dünyasına adımını atıyor. Dergi, Türkiye ekonomisinin bilim ve teknolojiye dayalı yeniden örgütlenmesi, üretici, yenilikleri iyi kullanan bir ekonomi olması gerektiğine inanan bir kadroya sahip. Herkese Bilim Teknoloji dergisi, bilim, teknoloji ve inovasyon konularında evrensel düzeyde yayıncılık yapıyor.

Yayın Danışmanlığını Orhan Bursalı, Yayın Yönetmenliğini Özlem Yüzak’ın üstlendiği, bilim ve teknolojiyi toplumun tüm katmanlarına yayma amacıyla yola çıkan derginin kadrosunda birçok değerli yazar ve araştırmacı yer alıyor. Derginin yayın yönetmen yardımcılığı görevini Reyhan Oksay, görsel yönetmenliğini ise Tüles Hasdemir yapıyor. Yazarlar arasında Prof. Dr. Doğan Kuban, Prof. Dr. Bozkurt Güvenç, Emin Çapa, Tevfik Uyar, Can Gürses, Rita Urgan, Tanol Türkoğlu, Ali Akurgal, Müfit Akyos, Dr. Baha Kuban, Nilgün Özbaşaran Dede, Prof. Tayfun Akgül, Bayram Ali Eşiyok, Prof. Dr. Cem Say, Prof. Dr. Mustafa Çetiner, Prof. Dr. Önder Ergönül ve Prof. Dr Hande Özdinler gibi Türk bilim dünyasının önde gelen isimleri de var.

Herkese Bilim Teknoloji dergisinin Yayın Danışmanı Orhan Bursalı yeni dergiyi şöyle anlatıyor:

“Şirket ARGE’lerinden üniversite laboratuvarlarına kadar dünyanın dört bir tarafından, her gün yüzlerce bilim ve teknoloji haberinin yayıldığı günümüzde, Herkese Bilim Teknoloji; bilim, tekno-yaşam ve inovasyon konularında evrensel nitelikte haberler yapmak amacıyla yola çıktı. ‘Sürdürülebilir ve yaşanabilir dünya’ kavramını da odağına alan dergimiz ve günlük portalımız, aynı zamanda bilim ve teknoloji alanında başarı öykülerine yer vererek kamuoyunda rol modeller oluşmasına katkıda bulunmayı hedefliyor. Herkese Bilim Teknoloji aynı zamanda güncel olayların bilimsel çerçevede tartışılacağı bir platform.”

Herkese Bilim Teknoloji, 30 yıl kesintisiz yayımlanarak zorlu bir başarıya imza atmış olan Cumhuriyet Bilim Teknik dergisinin yayın hayatına son verilmesinden sonra deneyimli kadrosuyla popüler bilim yayını olarak meraklısına yeniden merhaba diyor. Herkese Bilim Teknoloji; Türkiye’nin düşünce, bilim ve teknoloji dünyasına önemli katkılarda bulunarak bu konulara dair farkındalık kazandırmayı da arzu ediyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder