Bu Blogda Ara

3 Mart 2016 Perşembe

Nerede yaşıyoruz? Ne yaşıyoruz? Nasıl bakıyoruz? Ne görüyoruz? - Hatırlamak ve Anlatmak için Şehre BAK 2016

Hatırlamak ve Anlatmak için Şehre BAK 2016 Sergisi 5 mart – 10 nisan 2016 tarihleri arasında Depo'da.

Serginin açılışında (16:30 – 18:00) 'Nerede yaşıyoruz? Ne yaşıyoruz? Nasıl bakıyoruz? Ne görüyoruz?' konulu BAK katılımcıları ve danışmanlarının katılımıyla, Asena Günal'ın moderatörlüğünde bir tartışma da düzenleniyor. Türkiye’nin farklı bölgelerinden farklı arka planlardan gelen gençler, şehirlerde gündelik yaşam, farklı hayatlar ve mekânlar, geçmiş ve hafıza, kültürel çeşitlilik ve göç gibi çeşitli temalardaki fotoğraf ve video projelerini ve onların üretim süreçlerini tartışıyor.

Hatırlamak ve Anlatmak için Şehre BAK, Türkiye’de birbirine uzak 10 şehirden 24 gencin katılımıyla hayata geçirilen bir kültürel işbirliği ve ortak sanatsal üretim projesi.

Gençler bir yılı aşkın bir süre boyunca birlikte çalışarak şehirlerden hikâyeleri kayda geçirdiler. Sergi, ortak üretilen 6 video ve 5 fotoğraf çalışmasından oluşuyor..

BAK, Anadolu Kültür ve Diyarbakır Sanat Merkezi tarafından, Geniş Açı Proje Ofisi (GAPO) ve docİstanbul - Belgesel Araştırmaları Merkezi ile işbirliği içinde yürütülüyor; Charles Stewart Mott Vakfı, Açık Toplum Vakfı ve İsveç Başkonsolosluğu tarafından destekleniyor.

Hatırlamak ve Anlatmak için Şehre BAK 2016 Sergisi / 5 mart – 10 nisan 2016; Tütün Deposu, Lüleci Hendek Caddesi No.12, Tophane - 34425 İstanbul

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder