Bu Blogda Ara

31 Mart 2016 Perşembe

III. Geleneksel Peker Sanat Ödülleri Yarışması

@kanalkultur - Peker Grubu, sanata ve sanatçıya destek olmak amacıyla 'Başarı Ödülleri', ''Mansiyon'' ve 'Onur Ödülü' veriyor..

Sanata değer katmak için, 2016'da 3.'sü verilecek ödüller için yarışmaya katılım tarihleri 1-25 nisan 2016.

Peker Sanat Başarı Ödülleri ve Mansiyonları, resim alanında yaratımda bulunan genç sanatçıları tanıtmak, çalışmalarını desteklemek, yapıtlarını sergilemek ve sanat dünyasına kalıcı değerler kazandırmak amacıyla her yıl veriliyor.

Başarı Ödülleri

3 yarışmacı ödüllendiriliyor. Başarı kazanan yarışmacıların her birine 7.500 TL yanı sıra ödül sahiplerine 'Peker Sanat Başarı Ödülü' plaketi veriliyor. Ödül alan yapıtlar ‘'Peker Sanat Koleksiyonu''na satın alınmış gibi işlem görerek katılıyor. Yapıtlar üzerindeki tüm haklar Peker Sanat'a ait.

Mansiyon Ödülleri

5 Yarışmacı ödüllendiriliyor. Mansiyon kazanan yarışmacıların her birine 3.500 TL yanı sıra ödül sahiplerine 'Peker Sanat Mansiyon Ödülü' plaketi veriliyor. Ödül alan yapıtlar 'Peker Sanat Koleksiyonu'na satın alınmış gibi işlem görerek katılıyor. Yapıtlar üzerindeki tüm haklar Peker Sanat'a ait.

Seçici Kurul; Doğan Hızlan, Yalçın Gökçebağ, Habip Aydoğdu, Prof. Dr. Cebrail Ötgün, Yrd. Doç. Lütfi Özden, Hakan Esmer, Döne Otyam, İsmail Küçükkaya, Hande Peker Kuyumcu ve İbrahim Karaoğlu'ndan oluşuyor.

Peker Sanat Onur Ödülü

Yaratıcı duyarlılığını özgün bir üslupla yansıtarak, üretim sürecinde büyük aşamalar sağlamış yetkin sanatçıları onurlandırmak amacıyla her yıl bir sanatçıya veriliyor.

Ödül Koşulları

1. Jüri tarafından belirlenecek bir sanatçıya veriliyor.
2. Onur Ödülü kazanan sanatçılara 'Peker Sanat Onur Ödülü' plaketi veriliyor.

Ödül Sergisi

Ankara'da Peker Sanat Evi'nde, Haziran 2016'daki sergi ile gerçekleştiriliyor.

Yarışma Koşulları

1. Yarışmaya 20 - 40 yaş arasındaki TC vatandaşı sanatçılar katılabilir.
2. Her sanatçı daha önce herhangi bir yarışmada ödül almamış, 1 yapıt ile katılabilir.
3. Yarışmaya tuval üzerine yağlıboya, akrilik ve karışık teknikle oluşturulan yapıtlar kabul edilir. (Kâğıt üzerine çalışılmış veya cam ile çerçevelenmiş yapıtlar yarışmaya kabul edilemez.)
4. Yapıtların boyutları 90 cm'den küçük 200 cm'den büyük olmamalıdır.
5. Konu serbesttir.
6. Ödül alan sanatçılar (Başarı Ödülü, Mansiyon Ödülü, Teşvik Ödülü) sonraki yıllarda yapılacak 'Peker Sanat Ödülü' yarışmalarına katılamazlar.
7. Yapıtlar, sergilenmeye hazır bir şekilde teslim edilecek ya da gönderilecektir.
8. Yapıtların arka yüzünde, yapıtın adı, boyutları, fiyatı ve sanatçının Ad-Soyad, adres, telefon ve e-mail bilgilerini belirten A4 boyutunda bir etiket bulunmalıdır.
9. Her yarışmacı, yarışmaya katılacak yapıtı ile birlikte;
- önceki dönem çalışmalarından oluşan en az 10 farklı yapıtının fotoğrafını CD ya da DVD'ye (300 dpi çözünürlükte) kaydederek ve portre fotoğrafını da ekleyerek,
- Özgeçmişlerini (150 sözcüğü geçmeyecek şekilde)
- Sanat anlayışlarını (150 sözcüğü geçmeyecek şekilde) yazarak gönderecektir.
10. Yarışmaya katılacak olan yapıtlar 1 - 25 NİSAN 2016 tarihleri arasında 'Peker Sanat Ödülleri' Hilal Mah. Alexander Dubcek Cad. (eski 6.cad) No: 18/B Yıldız-Çankaya / Ankara adresine, elden ya da kargo ile teslim edilecektir. Elden teslim edecek sanatçılar Pazar günleri hariç her gün 10.00–19.00 saatleri arasında Peker Sanat'a yapıtlarını teslim edebilirler.
11. Kargo ile gönderilen yapıtların tüm masraf ve sorumluluğu sanatçılarına aittir.
12. Yarışma sonunda seçici kurul tarafından ödüllendirilen ve sergilenmeye değer görülen yapıtların afiş, broşür, katalog, kitap gibi tanıtım amaçlı kullanımı Peker Grup'a aittir.
13. Yarışma sonucunda ödüllendirilmeyen ve sergilenmeyen yapıtlar 15 gün içerisinde sahiplerine gönderilecektir veya kendileri yapıtlarını Peker Sanat'tan alabilirler. Bu yapıtların gönderilme masraf ve sorumlulukları sahiplerine aittir.
14. Yarışma sonucunda ödüllendirilen ve sergilenmek üzere seçilen yapıtların sergi programları (yer ve tarihleri) ilgililere duyurulacaktır.
15. Yarışma sonuçları MAYIS ayında basın yoluyla duyurulacaktır.
16. Yarışmaya katılan adaylar yarışma ile ilgili koşulları kabul etmiş sayılırlar. @kanalkultur

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder