Bu Blogda Ara

19 Ekim 2015 Pazartesi

Nazan Erkmen'den Düşler - Efsaneler Retrospektif İllüstrasyon Sergisi

[KanalKultur] - Işık Üniversitesi'nin 20. Kuruluş Yılı Etkinlikleri kapsamında Prof. Dr. Nazan Erkmen "Düşler - Efsaneler" adlı "Retrospektif İllüstrasyon Sergisi"yle 20 ekim - 27 kasım 2015 tarihleri arasında sanatseverlerle buluşuyor.

Sergide 200’ün üstünde eser yer alıyor.

Prof. Dr. Nazan Erkmen

Devlet Tatbiki Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü'nden mezun oldu. Prof. Mustafa Aslıer’in öğrencisidir. İhtisas alanı illüstrasyondur. Çocuklar ve büyükler için 125’in üstünde kitap ve yüzlerce kitap kapağı resimledi. 50’ye yakın sergi açtı.

2009'da Polonya Wroclaw 4ncü Uluslararası Resim Bienali Jüri üyeliği, 2010'da 32ci City Museum of Skopje Üsküp Uluslararası Öğreni Afiş Yarışması jüri üyeliği, 2012-2013'de Üsküp Uluslararası Afiş Bienali, VII. ve VIII. International Biennial of Drawing Pilsen, 2015'de Accademia belle di arti di Torino 1nci Uluslararası FİSAD Sanat Festivali ve Bratislava Uluslarası İllüstrasyon Bienali’nde jüri üyeliği yaptı.

Sanat alanındaki başarısı yanısıra, kendisine layık görülen ulusal ve uluslararası 22 ödülün yanı sıra, topluma yaptığı hizmetler nedeni ile Türkiye Kadınlar Birliği tarafından “Lider Kadın Sanatçı” ve Mevlana Derneği tarafından da “Topluma Hizmet Ödülü”yle taltif edildi.

2014'de Uluslararası Dil ve Medya Üniversitesi Roma Sanat Fakültesi öğrencileri ve Roma Fondazione Vakfı tarafından eserlerinde ve yaşamında çalışmalarını kadın ve çocuk haklarına adayan Uzakdoğu ve Yakındoğu Seçilmiş Kadın Sanatçılar arasına seçildi.

2006–2012 yılları arasında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde iki kez seçimle göreve gelen ilk kadın dekandır.

2012–2015 yılları arasında Doğuş Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi Dekanlığını yaptı.

Halen Doğuş Üniversitesinde görev yapıyor. [KanalKultur]

Nazan Erkmen - Düşler - Efsaneler, Retrospektif İllüstrasyon Sergisi / 20 ekim - 27 kasım 2015;  Galeri Işık, Fevziye Mektepleri Vakfı Işık Üniversitesi, Şile Kampüsü Oditoryum, İstanbul

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder