Bu Blogda Ara

12 Haziran 2015 Cuma

Sen Meşgulsün Galiba…!

Galeri/Miz, 17 - 30 haziran 2015 tarihleri arasında Ahmet Duru, Esra İlbeyli, Öykü Ersoy ve Yağızhan Çalışkan’ı “Sen Meşgulsün Galiba” adlı sergide biraraya getiriyor.

3 genç küratör, Esra Özkan, Gencer Uçar ve Merve Balcıoğlu’nun düzenlediği "Sen Meşgulsün Galiba..!" sergisi toplumsal algıda oluşturulan bilgisel akışın kontrolden çıkışını, totaliter yapıların kristalleşerek hayatın her alanına nüfuz etmesini, kitle iletişim araçlarını ve bunların birey üzerine açmış olduğu sorunlardan yola çıkarak meşguliyet kavramını sorgulan bir sergi olma özelliğini taşıyor.

Sen Meşgulsün Galiba..! sergisiyle bir araya gelen dört çağdaş genç sanatçılardan biri olan Ahmet Duru sergiye tüketim toplumuna ilişkin bir performansıyla eleştiri getiriyor. Esra İlbeyli ise ışıklı kutularında bireyin bulunduğu ortama uyum sağlamaması ve ortamına yabancılaşmasını konu alıyor. Öykü Ersoy bireyin değişime ayak uyduramayan kentle, hayatla bağ kuran karakterleri onların yaşadığı durumları anlatıyor. Meşguliyetin etkilerinden biri olan bireyin kendine ve çevresine yabancılaşmasını irdeleyen Yağızhan Çalışkan video enstalasyonu ile sergiye katılıyor.

Sen Meşgulsün Galiba…! / 17 - 30 haziran 2015; Galeri/Miz, Hüsrev Gerede cad. Deniz apt. 64, Teşvikiye - 34365 İstanbul

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder