Bu Blogda Ara

15 Haziran 2015 Pazartesi

PostHoc II

[KanalKultur] - “PostHoc II” sergisi, 16 haziran - 31 temmuz 2015 tarihleri arasında Mine Sanat Galerisi Nişantaşı’nda.

Türkiye sanat ortamında 30. yılını bir dizi sergi, etkinlik ve galerinin 30 yıllık tarihini üç ciltlik belgesel nitelikte “Çağdaş 1985” isimli kitap ile kutlayan Mine Sanat, Nişantaşı galerisinde genç kuşak sanatçıların çalışmalarını “PostHoc” başlığı altında sergilemeye devam ediyor.

Latince bundan sonra anlamına gelen PostHoc, İstanbul sanat ortamında 30 yılı geride bırakan Mine Sanat Galerisi’nin, kariyerine yeni başlayan sanatçılara alan yaratmak amacıyla düzenlemeye başladığı sergilerin ikincisi. Mine Sanat Galerisi, PostHock sergileri ile genç kuşak sanatçıların zaman içerisindeki yönelimlerini takip etmek, genç sanatçılara destek olmak gibi önemli bir sorumluluğu da yerine getirmeyi amaçlıyor.

Mine Sanat 30. yıl etkinlikleri kapsamında, Hande Özdilim ve Dolunay May küratörlüğünde hazırlanan, PostHoc II sergisinde her sanatçı birden fazla çalışmasıyla yer alıyor ve "Mine Sanat 30. Yıl" kavramını merkez edinen bir adet eserin üretildiği workshop (teknik ve malzeme seçimi sanatçılara bırakılarak) düzenleniyor..

12 sanatçının katılımı ile gerçekleşecek workshop sürecinde, 30 yıllık galeri arşivi kolektif eser üretiminde faydalanmaları için sanatçılara açılıyor.. Workshop, görsel kayıt altına alınarak ilerleyen dönemde belgesel olarak yayınlanıyor. Workshop da her sanatçının ürettiği işlerin bir araya gelmesinden oluşan ortak iş, Contemporary İstanbul 2015 fuarında sergilenmesi planlanıyor..

Sergideki sanatçılar şunlar: Ahu Akkan, Ekin Can Bayrakdar, Gülşah Bayraktar, Onur Çetin, Murat Kosif, Ahmet Can Mocan, Cansu Tanpolat, Tuna Üner, Filiz Piyale Yakar, Erkan Yaprakkıran, Serdar Yörük, Mine Zereyalp [KanalKultur]

PostHoc II / 16 haziran - 31 temmuz 2015; Mine Sanat Galerisi, Teşvikiye, Poyracık Sok. No:1/1 Yasemin Apt. D:5, Nişantaşı - İstanbul; Tel.: +90(212) 232 38 13

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder