Bu Blogda Ara

29 Mart 2015 Pazar

PassportART

Hakan Esmer - tuval üzeri yağlı boya, 116 x 89 cm., 2015
[KanalKultur] - Galeri Soyut,  20 mart – 1 nisan 2015 tarihleri arasında PassportART adlı karma sergiye ev sahipliği yapıyor.

PassportART Ankara 2015 sergisine katılan sanatçılar: Ahmet Yeşil, Serdar Leblebici, Hakan Esmer, Ercan Ayçiçek, Ceyhun Yaman, Ayhan Çetin, Erhan Lanpir, Derya Ülker, Raşit Altun, Metin Kalkızoğlu, Duygu Aydoğan, Mevlüt Akar, Turgut Akarsu, Samed Arda Selim, Berk Arıkan, Mehmet Yıldırım, Baki Bodur.

Sanatçı Hakan Esmer, PasaportART projesini aşağıdaki cümleler ile ifade ediyor:

"An’ı paylaşırken : Paylaşım yapmak için başka bir An’ı planlamak.

Uçuk.. Sonsuz.. Zamansız.. Sınırsız.. Koşulsuz.. Sorgusuz; ama paylaşımcı…

Dostum Serdar Leblebici ve galericimiz Memet Subaşı ile yaptığımız Nijerya seyahatinde uçakta kurduğumuz güzel cümlelerin arasına sıkışmış gibi görünen bu projemiz hayat buluyor.

Turgut Akarsu, tuval üzeri yağlı boya, 116 x 89 cm., 2015
Belki birçok yerde yinelemişimdir. Sanat, paylaşımlarla beslenir ve çoğalır. Benim resim dinamiğimde de bu böyledir. Bu nedenle sanatçı dostlarımla paylaşacağımız ve anlatacağımız zamanın öğelerini aynı potada birleştirmek istedik.

Durağanlığa karşı en güzel eylem seyahat etmektir. Çünkü durağan bir toplumda yaşıyorsan ve yeni nesiller arasında kültürel bir fark yoksa sanat can çekişiyor demektir. Biz de farklılıklarımızla, paylaşımlarımızla kendimizi nesnel olarak ifade edebileceğimiz güzel bir yolculuğa çıkıyoruz. Hele birde bunu sanatsal bir dokunuşla besleyebiliyorsak, pasaportunuzun sizi nereye yönlendirdiği hiç önemli değildir. Yönlendirdiği yerdeki zenginliklerle de geri dönüştür sanatçıyı heyecanlandıran.

Paylaşımlar paylaşımları doğurur, projeler ise tekrar paylaşımları…" [KanalKultur] 

PassportART / 20 mart – 1 nisan 2015; Galeri Soyut, Yıldızevler Mah. Tagore Cad. Şehit Mustafa Doğan Sok. 82/A-B, Yıldız - Çankaya - Ankara; Tel.: +90 312 438 86 70

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder