Bu Blogda Ara

20 Mart 2015 Cuma

newroz – yeni gün – nevruz

Maria Sezer - "Faili Meçhul Yanık"
Galeri Apel 28 şubat - 28 mart 2015 tarihleri arasında "newroz – yeni gün – nevruz" başlıklı karma bir sergi düzenliyor.

Sergiye şu sanatçılar katkıda bulunuyor:

Endam Acar, Ali Aksakal, Aslımay Altay Göney, Aydan Baktır, Fırat Bingöl, Esra Carus Gülaydın, Ulaş Çibuk, Sakine Çil, Zeynel Doğan, Fırat Erdoğan, Sümbül Eren, Bahattin Eren, Güler Güngör, Şirin İskit, Yücel Kale, Aziz Kanat, Gülsün Karamustafa,  Raziye Kubat, Dicle Meşe, Elif Meşe, Ramazan Özcan, Mustafa Özkul, Lerzan Özer, Leyla Sakpınar, Emre Senan, Maria Sezer, Barış Seyitvan, Ferit Turgut.

Fırat Bingöl - "İsimsiz"
Sergiyle ilgili şu hususlara yer veriliyor:

"2005 Mart ayında Diyarbakır'da, Anadolu Kültür, D.S.M ve Galeri Apel işbirliği ile gerçekleştirilen, unutamadığımız Newroz sergisinden bu yana 10 Nevruz geride kalmış.

Herbirimizin onar yaş daha aldığı bu zaman olgusu karşısında 'Nevruz' kavramının ise her daim yeniliği, yaratıyı, hatırlatması bizleri bir kez daha düşünmeye sevketti.

Bu defa İstanbul'da Galeri Apel mekanı ile sınırlı bir Nevruz sergisi açmaya karar verdik.

Güler Güngör - “İsimsiz"
Bir önceki sergimizde yer alan Diyarbakırlı ve İstanbullu sanatçılardan, gene newroz konusu ile ilgili birer yeni işle sergiye katılımlarını arzu ettik.

Baharı, tabiatı, üremeyi, üretmeyi ve barışı simgeleyen  21 Mart Newroz Bayramını içine alan Mart ayını izleyicilerimizle selâmlaşmaya bayramlaşmaya ayırdık."

"newroz – yeni gün – nevruz" / 28 şubat - 28 mart 2015; Galeri Apel, Galeri Apel, Hayriye Cad. No:5A, Galatasaray - 80060 İstanbul; Tel.: +90 212 292 72 36

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder