Bu Blogda Ara

13 Mart 2015 Cuma

Cemre

© Yenal Bilge
Alta Sanat Galerisi 2 - 5 Nisan 2015 tarihleri arasında düzenlenen Home & Garden 2015 Fuarı'na sanat galerilerine ayrılmış olan bölümde Gönül Engin Yılmaz ile Yenal Bilge'nin eserlerinden oluşan "Cemre" adlı sergiyle katılıyor.

Empresyonist akım özelliklerini koruyarak tuvallere aktaran Gönül Engin Yılmaz'ın peyzajları, naturmort ve portreleri, doğayı, yaşadığı şehir İstanbul'u ve derin insan sevgisini yansıtıyor.

Bilim ve sanatın ayrılamaz bir bütün olduğu görüşünde olan Yenal Bilge; tekrarlanamayan, taklit edilemeyen, özgün farklılık yaratan eserlerinde boya formalasyonları ve uygulama teknikleri geliştirdi. Geliştirdiği boya ve uygulama teknikleri ile hareketli, canlı, coşkulu özgün ve farklı eserler ortaya koyuyor. Sanatçı, ebru sanatı ile çağdaş - soyut sanat arasında bir sentez anlayışını benimsiyor.

© Gönül Engin Yılmaz - ''Baharda Şeftali Ağaçları'',
tuval üzerine yağlı boya, 46 x 61 cm.
Gönül Engin Yılmaz 

Robet Kolej (ACG ) ve İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Fakültesi'ni bitirdi.

Ressam Orhan Ersoy atölyesinde resim çalışmalarına katıldı.

Eserleri yurt içinde ve ABD 'de özel kolleksiyonlarda yer aldı.

Halen İstanbul'da kendi atölyesinde çalışmalarına devam ediyor.

Yenal Bilge

A.Ü.'den Kimya Yüksek Mühendisi olarak 1976'da mezun oldu.

© Yenal Bilge
Özel sektörde AR-Ge çalışmalarında görev aldı.

1989 yılında ortağı olduğu Bensan A.Ş. firmasını kurdu. Oluşturduğu araştırma labratuvarlarında 3 seneye yakın resim sanatında kullanılan boya çeşitlerinin dışında farklı bir boya geliştirme projesi üzerinde çalıştı.

Home & Garden 2015, Lütfi Kırdar Rumeli Fuar Salonu - İstanbul

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder