Bu Blogda Ara

13 Eylül 2014 Cumartesi

Evren Temel - Kentin Yüzleri

[KanalKultur] - Evren Temel'in'"Kentin Yüzleri" isimli resim sergisi 25 eylül - 13 ekim 2014 tarihleri arasında Galeri Selvin'de sanatseverlerle buluşuyor.

Sergisi hakkında Evren Temel şunları söylüyor:

"Resimlerimde ilhamı bana kentsel çevrenin dinamikleri veriyor. İçinde, hem de tam da ortasında yaşadığım ya da gidip gördüğüm, sokaklarında kaybolduğum kentlerin beni heyecanlandıran farklı yüzleri serginin ana çerçevesini oluşturuyor. Kentin, sıradan günlük hayatta sürekli karşımıza çıkan ama belki farkına varmadan geçip gittiğimiz imgeleri, yüzleri...

Serginin bir bölümünde kentin yüzleri tıpkı büyük kentlerdeki kozmopolit yapının doğasında olduğu gibi kalabalık, karmaşık ama bir arada varoluyorlar. Diğer bölümde ise ruh halini yaşadığı çevreden aldığını gözlemlediğim kentli insanların portreleri yer alıyor.

Her iki yaklaşımda da mezun olduğum Orta Doğu Teknik Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü'nden edindiğim birikimlerim ile hep tutkunu olduğum ve asla mezun olmanın mümkün olmadığına inandığım resim serüvenimi bu sergide buluşturmaya çalıştım.

Önceki dönem resimlerimde figürlerin parçalandığı ama hiçbir zaman dağılmadığı, belki de yeniden yapılandığı görülebilir. Bu sergide ise parçalamayı tuvalin yüzeyine taşımayı hedefledim ama yine dağılmadan ve bir arada. Çoklu yüzlerde kullandığım bantlar da farklı yüzleri bir arada tutan ironik birer eleman olsun istedim."

Evren Temel

1988'de Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Şehir ve Bölge Planlama Bölümünden mezun oldu.

1991'de ODTÜ, Şehir ve Bölge Planlama bölümünde Yüksek Lisans programını tamamladı.

2002'de resim çalışmalarına Temür Köran ve İrfan Önürmen ile başladı. 2002- 2006 tarihleri arasında çalışmalarına İrfan Önürmen ile devam etti.

Halen resim çalışmalarını İstanbul'da kendi atölyesinde sürdürüyor.. [KanalKultur]

Evren Temel - Kentin Yüzleri / 25 eylül - 13 ekim 2014; Galeri Selvin, Arnavutköy Dere Sok. No:3, Arnavutköy - Beşiktaş - İstanbul; Tel.: 212.263 74 81

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder