Bu Blogda Ara

11 Nisan 2014 Cuma

Temür Köran - Ağaç

[KanalKultur] - Çağdaş Türk resminin önemli temsilcilerinden Temür Köran, "Ağaç" isimli ondokuzuncu kişisel sergisiyle 17 nisan – 20 mayıs 2014 tarihleri arasında Evin Sanat Galerisi'nde izleyicisiyle buluşuyor.

Sergi, sanatçının yağlıboya ve desenlerini biraraya getiriyor.

Kendi çevresini olduğu kadar güncel olayları da kendine özgü yorumuyla tuvallerine yansıtan Temür Köran, anlatmak istediği öyküyü veya durumu kullandığı imgelerle işaret ediyor. Birçok resmin ağaç imgesinin etrafında şekillendiği sergiyle ilgili sanatçı, temsili bir durumun işareti olarak ağaç imgesini kullandığının altını çiziyor.

Cesur renk kullanımının öne çıktığı resimlerde, biçim ve renk birlikteliği dinamik bir yapı ve çok katmanlı bir görsellik oluşturuyor.

Temür Köran

1960'da Siverek'te doğdu. 1986'da Mimar Sinan Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Yüksek Resim Bölümü Devrim Erbil Atölyesi'nden mezun oldu. 1996 yılında aynı üniversitede Sanatta Yeterlilik programını tamamladı. Çeşitli müze ve özel koleksiyonlarda eserleri bulunan sanatçı, İstanbul'daki atölyesinde çalışmalarına devam ediyor. [KanalKultur]

Temür Köran - Ağaç / 17 nisan - 20 mayıs 2014; Evin Sanat Galerisi, Büyük Bebek Deresi Sokak No:13, Bebek - 34342 İstanbul; Tel.: (0212) 265 81 58 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder